Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Koncert ne vitin 1936

December 27, 2022 @ 18:00 - 20:00

Filmi «Koncert në vitin 1936» është prodhim i vitit 1978 i cili tregon për vizitën e e dy artisteve shqiptare, njëra këngëtare dhe tjetra pianiste, në qytetin e Lushnjës, gjatë kohës së monarkisë shqiptare gjë që tronditi jetën e një qytetit tejet konservator.

Details

Date:
December 27, 2022
Time:
18:00 - 20:00
Event Category:
Event Tags:

Venue

Arkivi Qendror Shteteror i Filmit
Rruga « Aleksandër Moisiu »
Tirana, Tirana 1012 Albania
+ Google Map
View Venue Website
Book to AQSHF
Watch a motion picture in AQSHF's cinema, or plan a tour to know more about us, or use our archive docs & records for studying.
BOOK
This website is still under construction.
IMPORTANT NOTICE!
Check it out
IMPORTANT NOTICE!
This website is still under construction.