Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Rrethimi i vogël (1986)

February 23 @ 11:00 - 13:00

Free

Shfaqja e fundit e programit “100 vjet Sulejman Pitarka”.

Me rastin e 100 vjetorit të lindjes së dramaturgut dhe aktorit të dashur të skenës dhe ekranit, Sulejman Pitarka, Nderi i Kombit, (2 shkurt 1924 – 24 mars 2007), Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit ia dedikoi muajin shkurt 2024 veprimtarisë së tij artistike në kinematografi, duke shfaqur çdo javë një film ku ai aktron.
Filmat do të projektohen në kinemanë @KINOjonë në AQSHF si dhe streaming online në https://aqshf.gov.al/

23 February 11:00 Rrethimi i vogël (Saimir Kumbaro, 1986)

Details

Date:
February 23
Time:
11:00 - 13:00
Cost:
Free
Event Category:

Organizer

Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit
Email
info@aqshf.gov.al
View Organizer Website

Venue

Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit
Rruga Aleksandër Moisiu, 76/1
Tiranë, Albania
+ Google Map
View Venue Website