Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Përrallë nga e kaluara

November 30, 2023 @ 11:00 - 13:00

Shfaqje e versionit të restauruar për të uruar ditëlindjen e aktores Elvira Diamanti, e cila lindi në 30/11/1962.

Komedia me ngjyra e regjisorit Dhimitër Anagnosti tregon historinë e një martese jokonvencionale fshati mes një djali katërmbëdhjetë vjeçar dhe një nuseje njëzetvjeçare e cila e refuzon këtë lidhje. Filmi është bazuar në një poemë të shkrimtarit shqiptar të shekullit të 19-të Andon Zako Çajupi.

Details

Date:
November 30, 2023
Time:
11:00 - 13:00
Event Category: