Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Nëntori i dytë

November 28, 2023 @ 11:00 - 13:00

Free

Shfaqja mbahet me rastin e festimeve të ditës së pavarësisë së Shqipërisë dhe 41 vite pas premierës. Premiera e parë e filmit Nëntori i dytë u mbajt në Tiranë, më 27/11/1982.

Drama me ngjyra e regjisorit Viktor Gjika tregon historinë e vërtetë të patriotit Ismail Qemal Vlora dhe kalimin e tij me karrocë nëpër Shqipërinë e pushtuar nga Osmanët për të shpallur pavarësinë e vendit.

Details

Date:
November 28, 2023
Time:
11:00 - 13:00
Cost:
Free
Event Category:

Organizer

Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit
Email
info@aqshf.gov.al
View Organizer Website

Venue

Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit
Rruga Aleksandër Moisiu, 76/1
Tiranë, Albania
+ Google Map
View Venue Website