Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Liri a vdekje

May 5 @ 11:00 - 13:00

44 vjet nga premiera e filmit “Liri a vdekje” e cila u mbajt për herë të parë më 5 maj 1980.
Me regji të kineastëve Ibrahim Muçaj dhe Kristaq Mitro, kjo dramë me ngjyra tregon historinë e një grupi të komitësh patriotë shqiptarë, të cilët kthehen në fshat për të vizituar të afërmit e tyre përpara se të nisen për të vrarë një major në perandorinë pushtuese osmane turke.

Details

Date:
May 5
Time:
11:00 - 13:00
Event Category:

Organizer

Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit
Email
info@aqshf.gov.al
View Organizer Website

Venue

Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit
Rruga Aleksandër Moisiu, 76/1
Tiranë, Albania
+ Google Map
View Venue Website