shq   eng
 
 
 
HOME
Faqja kryesore
Funksionimi i AQSHF-së
KUADRI LIGJOR
Ligji për kinematografinë
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
ARKIVA ONLINE
Shih film online
 
ARKIVA ONLINE
Titulli
Autor
FJALË KYC
 
  Koha e kometes
Viti: 2008
Regji: Fatmir Koci
Skenari: Fatmir Koci
Producent: Kkoci Productions, LARA Enterprise.com
Muzika: Nexhat Mujovi
Bazuar në romanin e Ismail Kadaresë "Viti i mbrapshtë". Një i ri kërkon të luftojë për të cliruar vendin e tij dhe për të sjellë lirinë në atdhe, ...
  Ne dhe Lenini
Viti: 2008
Regji: Saimir Kumbaro
Skenari: Ruzhdi Pulaha
Producent: S.K. FIlm Production, KS Vision, SMART
Muzika: -
Historia na çon në një azil dhe tek disa personazhe që do të zbulojnë raportet e këtij me të kaluarën e diktaturës, me komunizmin dhe socializmin, ...
  Sekretet
Viti: 2008
Regji: Spartak Pecani
Skenari: Reinhard Jud, Vangjel Kozma
Producent: SAE Trinex, Concordia Pictures, Netzwerkfilm
Muzika: Adi Hila
Ngjarja qe zhvillohet ne nje spital psikiatrik. Nje komb i goditur psikologjikisht. Cfare ka ndodhur me kujtesen e ketij kombi, apo a do ta fitojne identitetin ...
  Shenjtorja
Viti: 2008
Regji: Eno Milkani
Skenari: Eno Milkani
Producent: MAKU Production
Muzika: Pirro Cako
Bazur mbi një tregim të shkurtër të shkrimitarit Teodor Keko. Eshtë historia e një dashurie të pamundur në mesin e viteve 80 – 90. Filmi kërkon te ...
  Te gjithe qajne
Viti: 2008
Regji: Jonid Jorgji
Skenari: Jonid Jorgji
Producent: -
Muzika: -
Është një histori reale që flet për një dramë familjare shqiptare. Një familje, diku në periferi të një qyteti është në pritje të djalit të ...
  Arkivi Qëndror
Shtetëror i Filmit

Copyright © 2018
   
  HOME     AQSHF     KUADRI LIGJOR     KINEMAJA     ARKIVA ONLINE