shq   eng
 
 
 
HOME
Faqja kryesore
Funksionimi i AQSHF-së
KUADRI LIGJOR
Ligji për kinematografinë
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
ARKIVA ONLINE
Shih film online
 
AQSHF
  Aktivitete
 
08.05.2015
PËRRALLË NGA E KALUARA - Premiera e filmit të restauruar
Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit finalizon projektin e restaurimit të dy filmave nga fondi Anagnosti, filmit artistik PËRRALLË NGA E KALUARA dhe ...
 
 
01.05.2015
“Tre akte në aksion” - Ekspozitë Fotografie nga fototeka e AQSHF-së
 “Tre akte në aksion” është një ekspozitë fotografie e organizuar nga Animated Society, në bashkëpunim me Arkivin Qendror Shtetëror të Filmit dhe ...
 
19.01.2015
SKËNDERBEU I PAGJUMË Premierë në AQSHF me rastin e përvjetorit të vdekjes së heroit kombëtar
547 vjet nga vdjekja e Gjergj Kastriot Skënderbeut, figura e heroit tone kombëtar përkujtohet në AQSHF.

Ditën e hënë ,dt 19 ...
 
 
26.09.2014
FEHMI HOSHAFI - 50 VJET KRIJIMTARI ARTISTIKE
Diten e Premte, dt. 26 Shtator 2014, ora 12.00, në sallën e kinemasë në AQSHF

ARKIVI QENDROR SHTETEROR I FILMIT
dhe
 
26.04.2014
TOMKA SHE SHOKËT E TIJ shfaqet premierë në Prifilmfest, Prishtinë dhe Watershed, Bristol, UK
Restaurimi dhe preservimi i filmit shqiptar “Tomka Dhe Shokët e Tij” realizuar nga Projekti i Kinemasë Shqiptare (ACP) kryesuar nga Regina Longo dhe ...
 
 
28.11.2013
AKTIVITETE ME RASTIN E FESTAVE TË 28 - 29 NËNTORIT
MUZEU HISTORIK KOMBËTAR
             
                    dhe

ARKIVI QËNDROR SHTETËROR I ...
 
27.05.2013
MUHARREM FEJZO në 80 vjetorin e lindjes
Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit ka nderin t’Ju ftojë në festimin e jubileut të lindjes së Mjeshtrit të madh, kineastit dhe artistit ...
 
 
01.03.2013
ARKIVI I FILMIT PASUROHET ME NJË KRONIKË BRITANIKE NGA LUFTA E II BOTËRORE
Në datën 1 mars 2013, në sallën multimediale të Muzeut Historik Kombëtar u mbajt një konferencë shtypi e Muzeut Historik Kombëtar dhe Arkivit ...
 
31.01.2013
BOTIME TË REJA: "UNË, TI DHE TEATRI" NGA ANDON QESARI
 TEATRI, KJO MAGJI E PËRJETËSHME!

Prof. i assoc. Andon Qesari, “Artist i merituar”, boton librin e tij mbi teatrin “Unë, ti dhe ...
 
 
06.11.2012
MEMORIA E BALLKANIT - SEMINARI I TIRANES
"Balkans' Memory", seminari i parë në Tiranë për ruajtjen dhe reastaurimin e arkivave audiovizuale dhe kinematografike të ...
  Arkivi Qëndror
Shtetëror i Filmit

Copyright © 2022
   
  HOME     AQSHF     KUADRI LIGJOR     KINEMAJA     ARKIVA ONLINE