shq   eng
 
 
 
HOME
Faqja kryesore
Funksionimi i AQSHF-së
KUADRI LIGJOR
Ligji për kinematografinë
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
ARKIVA ONLINE
Shih film online
 
AQSHF
  Aktivitete
 
19.01.2015
SKËNDERBEU I PAGJUMË Premierë në AQSHF me rastin e përvjetorit të vdekjes së heroit kombëtar
547 vjet nga vdjekja e Gjergj Kastriot Skënderbeut, figura e heroit tone kombëtar përkujtohet në AQSHF.

Ditën e hënë ,dt 19 ...
 
 
26.09.2014
FEHMI HOSHAFI - 50 VJET KRIJIMTARI ARTISTIKE
Diten e Premte, dt. 26 Shtator 2014, ora 12.00, në sallën e kinemasë në AQSHF

ARKIVI QENDROR SHTETEROR I FILMIT
dhe
 
26.04.2014
TOMKA SHE SHOKËT E TIJ shfaqet premierë në Prifilmfest, Prishtinë dhe Watershed, Bristol, UK
Restaurimi dhe preservimi i filmit shqiptar “Tomka Dhe Shokët e Tij” realizuar nga Projekti i Kinemasë Shqiptare (ACP) kryesuar nga Regina Longo dhe ...
 
 
28.11.2013
AKTIVITETE ME RASTIN E FESTAVE TË 28 - 29 NËNTORIT
MUZEU HISTORIK KOMBËTAR
             
                    dhe

ARKIVI QËNDROR SHTETËROR I ...
 
27.05.2013
MUHARREM FEJZO në 80 vjetorin e lindjes
Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit ka nderin t’Ju ftojë në festimin e jubileut të lindjes së Mjeshtrit të madh, kineastit dhe artistit ...
 
 
01.03.2013
ARKIVI I FILMIT PASUROHET ME NJË KRONIKË BRITANIKE NGA LUFTA E II BOTËRORE
Në datën 1 mars 2013, në sallën multimediale të Muzeut Historik Kombëtar u mbajt një konferencë shtypi e Muzeut Historik Kombëtar dhe Arkivit ...
 
31.01.2013
BOTIME TË REJA: "UNË, TI DHE TEATRI" NGA ANDON QESARI
 TEATRI, KJO MAGJI E PËRJETËSHME!

Prof. i assoc. Andon Qesari, “Artist i merituar”, boton librin e tij mbi teatrin “Unë, ti dhe ...
 
 
06.11.2012
MEMORIA E BALLKANIT - SEMINARI I TIRANES
"Balkans' Memory", seminari i parë në Tiranë për ruajtjen dhe reastaurimin e arkivave audiovizuale dhe kinematografike të ...
 
24.10.2012
PORTRET ARTISTIK I ALEKSANDER MOISIUT NE UNIVERSITETIN ME TE NJEJTIN EMER NE DURRES
Të mërkurën, më 24 Tetor 2012, aktivitet në Universitetin “Aleksandër Moisiu”, Durrës për përkujtimin e figurës së Aleksandër Moisiut, emrin e ...
 
 
16.10.2012
JAVA E FILMIT SHQIPTAR NË BUKURESHT 16 - 21 Tetor 2012
 JAVA E FILMIT SHQIPTAR NË BUKURESHT

16 - 21 Tetor 2012

Organizuar nga:
Ambasada e ...
  Arkivi Qëndror
Shtetëror i Filmit

Copyright © 2018
   
  HOME     AQSHF     KUADRI LIGJOR     KINEMAJA     ARKIVA ONLINE